Katedra Informatyki
WPPT, Politechnika Wrocławska

Dla studentów

Aktualności

  • 2017-10-18 EUROPEJSKI KONKURS API
    Towarzystwo Ubezpieczeń Europa organizuje Konkurs API. Informacje można znaleźć na stronie https://biurokarier.pwr.edu.pl/aktualnosci/147/europejski-konkurs-api W dniu 18.10.2017 w budynku C-1 można się będzie spotkać z pracownikami tej firmy.
  • 2017-10-16 Konkurs programistyczny MASTER CODER
    16 października rusza IV edycja ogólnopolskiego konkursu programistycznego MasterCoder”! Szczegóły znaleźć można na stronie www.mastercoder.pl

Czym się zajmujemy w katedrze ?

Ada na Arduino Uno
autor: Przemysław Kobylański

Gra w życie (matryca 8x8 diód sterowana mikrokontrolerem ATmega 168)
autor: Przemysław Kobylański

O kierunku studiów

Studia I stopnia trwają 7 semestrów. Zaczynają się na początku roku akademickiego (czyli, mniej więcej, od początku października). Po ich ukończeniu absolwenci otrzymują tytuł inżyniera informatyki. Kończą się one egzaminem dyplomowym, na którym studenci omawiają zrealizowany przez siebie projekt informatyczny.

Studia II stopnia trwają 3 semestry. Zaczynają się od drugiego semestru każdego roku akademickiego. Po ich ukończeniu absolwenci otrzymują tytuł magistra inżyniera informatyki. Kończą się one egzaminem magisterskim. Na studiach II stopnia prowadzone są obecnie dwie specjalności: Algorytmiczna, Bezpieczeństwo Komputerowe (w języku angielskim).

Materiały pomocnicze

Narzędzia

Pracownia 317.3/D-1

We wrześniu 2017 wymienione zostały wszystkie komputery w pracowni 317.3 w budynku D-1. Na razie mamy tam zainstalowany tylko system operacyjny Linux.